Jak wynająć mieszkanie przez agencję?

Coraz więcej osób wynajmujących mieszkania decyduje się na współpracę z profesjonalnymi firmami zarządzającymi najmem. Nic dziwnego, gdyż takie rozwiązanie przynosi im wiele korzyści. Wynajem mieszkania samodzielnie jest ryzykowny, jak również przynosi wiele obowiązków związanych z przygotowaniem mieszkania na wynajem, następnie wykonaniem zdjęć, wystawieniem ogłoszenia, prezentacją nieruchomości dużej liczbie osób, a przede wszystkim znalezieniem odpowiedniego najemcy. Nawet gdy już uda się wyszukać najemcę, właściciel nie zawsze wie, jakie zapisy w umowie warto zawrzeć, co często może powodować negatywne konsekwencje i znaczące starty w zyskach z wynajmu mieszkania. Dodatkowo musimy pamiętać o rozliczeniach z najemcą, spółdzielnią, dostawcami mediów, jak również o usterkach, które będą wymagały naprawy i wszelkich innych problemach związanych z wynajmem mieszkania.

Jak wynająć mieszkanie przez agencję?

Pierwszym etapem jest znalezienie sprawdzonej i polecanej firmy, a następnie umówienie się z nią na rozmowę. Podczas pierwszego spotkania firma zarządzająca najmem dokona oględzin mieszkania i będzie w stanie określić w jakiej cenie będzie w stanie wynająć daną nieruchomość. Na tym etapie firma sprawdzi również z właścicielem czynsz administracyjny oraz szacunkowe opłaty za media, tak aby podać możliwie najbardziej realną kwotę do uzyskania z mieszkania, po uwzględnieniu aktualnych cen na rynku jak również atrakcyjności mieszkania. Oprócz tego firma zarządzająca najmem przedstawi ile będzie wynosiło jej wynagrodzenie za obsługę najmu, zwyczajowo jest to rozliczenie w formie procentu od wygenerowanego przychodu na danej nieruchomości. Jeśli właściciel mieszkania będzie zainteresowany wówczas dochodzi do podpisania umowy zarządzania lokalem, od tego czasu to firma zarządzająca najmem/agencja zarządzająca najmem będzie zajmowała się wszystkim co związane z danym mieszkanie.

Profesjonalny zarządca nieruchomości przeznaczonej na wynajem samodzielnie przechodzi przez cały proces najmu, w tym: przygotowanie mieszkania do wynajmu, wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, tworzenie skutecznej oferty w celu poszukiwania najemców, prezentacje nieruchomości, weryfikowanie najemców i regularne kontaktowanie się z nimi, rozliczanie najemców z mediów i czynszu, negocjowanie, pilnowanie przeglądów, windykacja płatności, systematyczne kontrole stanu technicznego i czystości mieszkania i wiele innych aspektów.

Dzięki współpracy z nami, Ty możesz zająć się swoimi obowiązkami, a przeprowadzenie zarządzania nieruchomością zlecić profesjonalistom.
Masz pytania? Świetnie!
Chętnie na nie odpowiemy i omówimy nurtujące kwestie.
Zostaw do siebie kontakt, a my oddzwonimy by porozmawiać bądź umówić się na spotkanie przy kawie.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Masz mieszkanie na wynajem i chcesz porozmawiać o możliwościach współpracy z nami w zakresie obsługi najmu – skontaktuj się pod numerem 729 871 722

    Myślisz o zakupie nieruchomości pod inwestycje, przygotowaniu go pod wynajem oraz kompleksowej obsłudze remontu – skontaktuj się pod numerem 531 961 917