Inwestowanie w nieruchomości – dlaczego warto?

Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się z Wami argumentami, dotyczącymi tego, dlaczego warto swoje oszczędności inwestować właśnie w nieruchomości. Patrząc na aktualną sytuację na rynku, głównie mamy na myśli inflację, która sprawia, że nasze pieniądze z dnia na dzień tracą wartość.

Właśnie dlatego warto zainteresować się właśnie inwestowaniem w nieruchomości. Zdecydowanie bardziej opłaca się swoje oszczędności spożytkować na mieszkanie, które każdego dnia będzie dla nas zarabiać, niż przechowywać pieniądze w przysłowiowej „skarpecie”. A więc zaczynamy i jednocześnie odpowiadamy na pytanie dlaczego warto inwestować w nieruchomości. Poniżej znajdziecie 7 powodów dlaczego naszym zdaniem inwestowanie w nieruchomości jest świetnym rozwiązaniem!

1. Nieruchomość, która jest wynajmowana przynosi Ci co miesięczny zysk

Zakup nieruchomości pod wynajem to naszym zdaniem jedna z lepszych inwestycji. Nieruchomość w przeciwieństwie np. do kruszca czy kryptowalut generuje Tobie zysk każdego miesiąca. Jeśli zakupisz mieszkanie, które przeznaczysz na wynajem, każdego miesiąca Twój budżet będzie powiększony o czynsz od najemcy. Jeśli obawiasz się wynajmowania nieruchomości na własną rękę zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zarządzaniem najmem, która zapewni Ci, że Twoje mieszkanie co miesiąc będzie generowało gwarantowany przychód z wynajmu. Sprawdź nasze usługi.

2. Nieruchomość z każdym rokiem zwiększa swoją wartość

Oprócz tego, że zakupiona przez Ciebie nieruchomość co miesiąc będzie generowała Ci przychód z najmu, który będzie dla Ciebie dodatkową wypłatą, nieruchomość z każdym rokiem zwiększa swoją wartość. Oznacza to, że w zasadzie możesz nie robić z zakupionym mieszkaniem totalnie nic, a i tak z roku na rok jego wartość będzie wyższa. Szczególnie aktualnie – zakup nieruchomości jest świetną walką z rosnącą inflacją.

3. Zakup nieruchomości to bezpieczna inwestycja

W naszej ocenie jest to jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na ulokowanie kapitału, ponieważ szanse na to, żeby ktoś ukradł, zabrał bądź całkowicie i nieodwracalnie zniszczył Twoje mieszkanie są wręcz zerowe. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zakup nieruchomości zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie mniej jednak jeśli kupimy mieszkanie i będziemy je wynajmować, jest to inwestycja zdecydowanie bezpieczniejsza niż chociażby inwestycje na giełdzie i nie wymaga, od Ciebie ogromnej wiedzy oraz doświadczenia.

4. Łatwa zbywalność

W przeciwieństwie do wielu innych rzecz, w które możesz zainwestować swoje środki, nieruchomości cechują się wyjątkowo łatwą możliwością tak zwanego wyjścia z inwestycji, czyli sprzedaży mieszkania i uwolnienia środków. W związku z tym, że rynek wynajmu oraz obrotu mieszkaniami jest nam znany od dawna, jak również powszechnie uznany za bezpieczny, szybko znajdziesz osobę, która stanie się drugą stroną transakcji i zakupi od Ciebie nieruchomość.

5. Możliwość obciążenia

W życiu zdarzają się również sytuacje, w których potrzebujemy większej sumy w krótkim czasie. W takich sytuacjach pierwszą myślą zwykle jest sprzedaż czegoś ze swojego majątku, bądź pożyczenie pieniędzy od banku bądź kogoś z bliskich znajomych. Posiadanie chociażby jednego mieszkania rozwiązuje całkowicie Twój problem w takiej sytuacji. Ponieważ nie musisz nieodwracalnie pozbywać się go ze swojego dorobku, a jedynie wziąć kredyt „pod zastaw” nieruchomości w banku. Możliwość zabezpieczenia się dla banku jest bardzo istotna i dzięki temu, bardzo łatwo uzyskasz o wiele większą kwotę, niż przy zwykłym kredycie gotówkowym, niższe oprocentowanie oraz znacznie dłuższy czas na spłatę zobowiązania. Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż prawdopodobnie całą Twoją ratę i tak spłacimy przychód z najmu! Finalnie więc jest duża szansa, że uzyskasz te pieniądze „za darmo”, nie odczuwając nawet miesięcznych rat.

6. Możliwość dziedziczenia nieruchomości

Każda zakupiona nieruchomość zabezpiecza również Twoją rodzinę, ponieważ w razie Twojej śmierci, prawo do lokalu dziedziczą Twoi najbliżsi. Oznacza to, że dzięki temu Twój syn bądź córka otrzymują dzięki Tobie mieszkanie warte kilkaset tysięcy złotych, w którym mogą zamieszkać i zaoszczędzić na kosztach mieszkania, bądź wynajmować i otrzymywać co miesiąc zyski z tytuły najmu mieszkania. Mają również możliwość sprzedaży mieszkania i uzyskania znacznej sumy pieniędzy.

7. Budowanie majątku i przyszła emerytura

Zakup nieruchomości na wynajem to również świetny sposób, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość i zbudować stabilny i bezobsługowy dochód. Pamiętaj, że dzięki firmom, takim jak my, które zajmują się właśnie zarządzaniem najmem, nie musisz przejmować się usterkami, serwisami czy innymi kwestiami związanymi z mieszkaniem, ponieważ w praktyce wszystko wykonamy za  Ciebie. Dzięki temu masz i środki i czas, aby cieszyć się życiem, zarówno teraz jak i podczas wieku emerytalnego. Majątek buduje się latami, więc warto żebyś zaczął już dziś! Ponieważ im szybciej zaczniesz, tym szybciej osiągniesz zadowalający cel finansowy!

Podsumowanie

Podsumowując – naszym zdaniem inwestycja w nieruchomość na wynajem to jeden z bezpieczniejszych i łatwiejszych pomysłów na ulokowanie środków. Czy słyszałeś kiedyś o upadku kogoś kto za gotówkę zbudował portfel nieruchomości na wynajem i zbankrutował, upadł, bądź czuł się strasznie przepracowany i zestresowany? No właśnie, a na pewno słyszałeś o upadku wielu osób inwestujących na giełdach, w kryptowaluty, czy prowadzących klasyczne biznesy. Dodatkowo jest to świetny sposób na budowanie rodzinnego majątku, bez obaw czy Twoi potomkowie odnajdą się w biznesie, które budowałeś przez całe życie. Jest duża szansa, że Twoje dziecko nie będzie chciało tak jak Ty prowadzić firmy transportowej, fabryki okien czy sieci sklepów. W przypadku mieszkań na wynajem, zwykle nie ma z tym problemu. Jest to jeden z nielicznych biznesów, który daje pełną wolność. Zawierasz umowę na obsługę z nami i zwiedzasz świat. Pełnomocnictwa i umowy, pozwalają nam zająć się całkowicie wszystkim, podczas gdy Ty właśnie leżysz na plaży, jeździsz na słoniu, czy zdobywasz najwyższe górskie szczyty spełniając swoje marzenie z całkowicie wolną od problemów głową. Zobacz jak dzięki nam inwestowanie w nieruchomości jest proste. ????