Jak zacząć wynajmować mieszkanie?

Wynajmowanie mieszkania niejednokrotnie bywa kłopotliwe, szczególnie dla Wynajmującego, który powierza Najemcy tak naprawdę majątek wart nieczęsto nawet kilkaset tysięcy złotych. Właściciel mieszkania nieraz trafia na nieuczciwych najemców, którzy nie płacą na czas, jak również nie dbają o mieszkanie tak jak byśmy chcieli. Co więcej, Wynajmujący bardzo często nie ma czasu, aby regularnie odwiedzać Najemcę by sprawdzić stan zarówno techniczny, jak i czystości mieszkania. Liczne historie o tym, że Najemca wynajmował mieszkanie przez 2 lata i nagle uciekł, pozostawiając po sobie mieszkanie w stanie tragicznym niestety są prawdziwe.

Aby uniknąć problemów związanych z nieuczciwymi praktykami ze strony najemców, warto kwestię wynajmu oddać w ręce specjalistów z profesjonalnej firmie specjalizującej się w zarządzaniu najmem. Jak zacząć wynajmować mieszkanie? W przypadku wynajmującego pierwszym etapem jest znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się obsługą najmu oraz umówienie się z nią na spotkanie.

Podczas pierwszego spotkania firma zarządzająca najmem dokona oględzin mieszkania i będzie w stanie określić w jakiej cenie będzie w stanie wynająć daną nieruchomość. Na tym etapie firma sprawdzi również z właścicielem czynsz administracyjny oraz szacunkowe opłaty za media, tak aby podać możliwie najbardziej realną kwotę do uzyskania z mieszkania, po uwzględnieniu aktualnych cen na rynku jak również atrakcyjności mieszkania. Oprócz tego firma zarządzająca najmem przedstawi ile będzie wynosiło jej wynagrodzenie za obsługę najmu, zwyczajowo jest to rozliczenie w formie procentu od wygenerowanego przychodu na danej nieruchomości. Jeśli właściciel mieszkania będzie zainteresowany wówczas dochodzi do podpisania umowy zarządzania lokalem, od tego czasu to firma zarządzająca najmem/agencja zarządzająca najmem będzie zajmowała się wszystkim co związane z danym mieszkanie.

Dzięki współpracy z nami, Ty możesz zająć się swoimi obowiązkami, a przeprowadzenie zarządzania nieruchomością zlecić profesjonalistom.
Masz pytania? Świetnie!
Chętnie na nie odpowiemy i omówimy nurtujące kwestie.
Zostaw do siebie kontakt, a my oddzwonimy by porozmawiać bądź umówić się na spotkanie przy kawie.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Masz mieszkanie na wynajem i chcesz porozmawiać o możliwościach współpracy z nami w zakresie obsługi najmu – skontaktuj się pod numerem 729 871 722

    Myślisz o zakupie nieruchomości pod inwestycje, przygotowaniu go pod wynajem oraz kompleksowej obsłudze remontu – skontaktuj się pod numerem 531 961 917